Tunada Kentsel Dönüşüm ve İnşaat 6306 sayılı Kentsel Dönüşüm Kanunu kapsamında T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığından TÜRKİYE genelinde yetkili kuruluştur. İnşaat mühendisi Abdullah DÖNMEZ ve İnşaat Mühendisi Soner BALLI ortaklığı ile 2013 yılında kurulan Tunada, kentsel dönüşüm konusunda öncü kuruluşlardan biridir.

Başta Denizli olmak üzere, Muğla, Aydın, Urfa ve Van'da kentsel dönüşüm uygulamalarında yer almıştır..Şu ana kadar 1315 daire ve işyerinin dönüştürülmesini uzman ekibi ile sağlamış bulunmaktadır.

Denizlinin kanayan yarası üçgen meydanı kentsel dönüşüm uygulaması Denizli İl Özel İdaresi deprem testi, Çivril Belediye binası gibi bilinen yapıların deprem testleri Tunada tarafından yapılmıştır. Ayrıca Türkiye'de ilk defa hayvan barınaklarını kentsel dönüşüm kapsamına alan ve bunu 2 defa başaran yegane kuruluştur.

Tunada riskli bina tespitine müteakip proje çizimi ruhsat alımı ve bina yapımı konusunda da faaliyetlerini sürdürmektedir. Halen inşaat, kentsel dönüşüm, raporlama, danışmanlık, proje ve ruhsat gibi bir çok konuda hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu süreçte Tunada Kentsel Dönüşüm olarak bize düşen sorumluluğun bilincinde; çalışma ve hizmetlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz.